Google Plus (G+ veya Google+) Hesap Silme

Google Plus, Google şirketi tarafından geliştirilmiş olan kimlik doğrulama ve sosyal bir bağlantı sitesidir. Google+ ya da G+ olarak kullanıcıları tarafından bilinmektedir. Özellikleri dahilinde birçok sosyal medya sitesine rakip olabilecek ve dahi geçebilecek düzey ve konumdadır. Öyle ki bünyesinde barındırmakta olduğu, sosyal medyaya has video haber paylaşımları özel chat odaları gibi birçok özelliği bulunmaktadır. 2012 yılı verilerine göre 500 milyon kullanıcı sayısını aşan G+ son derece etkili ve aktif bir şekilde çalışmalarına devam etmektedir. Tüm bunların yanı sıra sosyal medya alanında Facebook gibi bir deve rakip olarak çıkabilmiş ve birçok sosyal medya kullanıcısı tarafından G+ işaret edilmiştir.

Peki bu düzeyde kullanıcıya sahip bir firmada, söz konusu kullanıcılar arasından bazıları G+ hesabını silmek istemez mi? Elbette ister…

Google Plus Hesabımı Nasıl Silebilirim?

Öncelikle kullanıcı adı ve şifremiz ile hesabımıza girişimizi gerçekleştiriyoruz. Sonrasında https://plus.google.com/downgrade/ bu linke tıklayarak “Google profilinizin tamamını silin” butonu üzerinden hesap silim işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Unutmamalısınız ki Google profili silindiğinde google profilinizin bağlı olduğu bütün hizmetlerde silinecektir.