Obeziteye Karşı Nasıl Önlem Alabiliriz?

Son dönemlerde insanların en büyük sağlık sorunlarından olan obezite, giderek artmakta ve bu nedenle pek çok alternatifler sunulmaktadır. Özellikle son yıllarda çoğu insanın tüp mide ameliyatı olması göz önüne alınırsa kiloların insanları bıçak altına yatmaya zorlaması üzücü bir durum.

Tüp mide ameliyatlarından sonra ortaya çıkan zorluklar da düşünüldüğünde o kadar zararsız bir yöntem olmadığı görülmekte. Bu nedenle, dünya ülkelerinin Sağlık Bakanlıklarının ortak projesi olarak geliştirilen ve tüp mide ameliyatı gibi fazla şart eklemeden sağlıklı bir şekilde kilo vermeye yarayan yöntem geliştirildi.

Gastrogen adını alan bu ürün, toplam 12 ülkeden seçilen hastalar üzerinde test edildi ve bu hastaların 98 etkili bir sonuç elde edildi. Mineral ve vitamin yüklü Gastrogen, hızlı ve sağlıklı kilo verme yöntemidir. Gastrogen midenizde su ile temas etmesi sonucu jel kıvamını alır, şişer ve midenizde fazla yer kaplar. Bu sayede, daha az gıda tüketirsiniz ve zayıflarsınız. Aynı zamanda midedeki zararlı besinleri de temizler ve midede uzun süre yerini korur.